Ana sayfa Hakkımda

Hakkımda

Bu sayfada, seyahat bloggerlarının hakkında sayfalarında yer alan ve artık bir klişe halini almış “x yıllık profesyonel hayatımı bir anda noktalayarak…” cümleleriyle başlayan bir içerik olmayacak.

Birkaç tuzu kuru seyahat meraklısı, ‘popüler blogger’ olduktan sonra günümüzde bunlardan çok daha popüler olan “proje seyahat bloggerları” türedi. Bu konuyu herkesin kendi değerlendirmesine bırakıyorum.

Devasa acentelerin sponsorluğunda insanlara toz pembe hayaller satmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Benzer yazılara denk geldiğimde de -farklı bir konu olsa da- aklıma şu twit geliyor :

2011’den beri dijital reklam ve sosyal medya işleriyle uğraşmaktayım. Kendime daha fazla vakit ayırabilmek ve ilgimi çeken yerleri deneyimleyebilmek için freelance olarak çalışıyorum.

Macbook’um sürekli yanımda olduğu için internetin olduğu her yerden işlerimi yürütebiliyorum. Severek yaptığım bir işim var, bu yüzden de seyahatlerim sırasında bilgisayarı açıp rutinlerimi kontrol etmek veya güncel işlerimi devam ettirmek benim için bir keyif.

Çevremdeki birçok arkadaşımının sevmediği işlerde isteksiz olarak çalıştığı bir çağda, bu bana göre büyük bir mutluluk sebebi. Endişelenmeyin, 8 yıllık profesyonel kariyerimi bir kenara bırakıp Mecnun gibi yollara düşmedim. Sadece işimi arzuladığım yaşantıya uyarlamaya çalıştım.