Rembrandtplein Meydanı Amsterdam‘da turistler ve yerliler tarafından sanırım en çok rağbet gören ve ziyaret edilen yerlerin başında geliyor.

Rembrandtplein Meydanı

Adını ünlü ressam Rembrandt van Rijn‘dan alan ve araç trafiğine kapalı olan bu meydanda özellikle sokakta müzik yapan, kara kalem resim yapan ve ilüzyon gösterisi yapan insanları görmek mümkün.

Rembrandtplein Meydanı
Amsterdam Tarihi Meydanı

Amsterdam’da Gezilecek Yerlere yakın olması da sanırım turistlerin yoğun olarak ilgi göstermesinin başlıca sebeplerinden.

Bu meydanın tarihini merak edip tanıtım taşında yazanları okuduğumda ise daha önceden tereyağ pazarı olarak kullanıldığını ve orada bulunan heykellerin, ressamın resimleri temsil ettiğini öğrendim.

Meydana ulaşım turistik bölgelerin tam içinde olması sebebiyle de çok kolay. Birçok ziyaret edilecek bölgeye yürüme mesafesinde diyebilirim.

Buna ek olarak dam medyanından 14, 9 veya 4 numaralı tramwaylarla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amsterdam Gezi Rehberi yazımı okuyarak şehir hakkında tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Özellikle Amsterdam Gece Hayatı yazımı okuduktan sonra gece gezintisi de yapacaksanız klüpler, cafeler, kırmızı fener sokağı gibi gece gezilecek yerlere yakın olduğu için Rembrandtplein ziyaretinizi geç saatlere bırakmanızı öneririm.

Son söz olarak Avrupa ülkesi olması ve herşeyin özgür olmasına aldanıp bu bölgelerde tenha sokaklara girmemenizi ve mümkün oldukça kalabalık ve ana caddelerde gezinti yapmanızı öneririm.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here