Amsterdam Çiçek Pazarı şehrin en popüler turistik noktalarından biri. Daha pazara girerken modunuzu değiştirecek birbirinden güzel çiçek kokuları bizleri karşılıyor.

Hollanda lale bahçeleri ve pazarları ile ünlü, bunu seyahatim öncesinde biliyordum ve açıkçası heryerde karşıma lale çıkacağını zannediyordum. Fakat durum öyle değil, sadece şehrin turistik bölgelerinde ve yoğun olarak Amsterdam Çiçek Pazarında çeşit çeşit lale bulabildim.

Amsterdam Çiçek Pazarı
Amsterdam Çiçek Pazarı – Rengarenk Hollanda Laleleri

Her seyahatimde mutlaka eşe dosta ufak tefekte olsa hediyeler alırım. Amsterdam’dan ne alınır ? Tabiki Hollanda Lalesi. Bu kadar çeşit laleyi bir arada görmenin heyecanıyla olsa gerek ancak pazardan çıkınca biraz abarttığımın farkına vardım.

Amsterdam Gezi Rehberi yazımı okudunuz mu?

Yaklaşık 100 adet lale soğanı almıştım ve bunun havaalanı kontrolünde sorun olup olacağını bilmiyordum. Şansıma mı denk geldi yoksa serbestmi bilgi edinemedim fakat hiçbir sorun yaşamadım.

Amsterdam Bloemenmarkt Çiçek Pazarı
Amsterdam Bloemenmarkt Dükkanları

Amsterdam Çiçek Pazarında lale dışında farklı çiçekler ve hediyelik eşyalara da rastlamak mümkün. Bunlardan bazıları ilgimi çekmesede birçok turist tahta ayakkabı ve bahçe için süs biblolar alıyorlar.

Amstel Nehrinde kurulan bu pazara gitmek için tramvay kullanmak tecrübe ettiğim üzere en mantıklısı. Pazar günleri de açık olduğunu öğrendiğim bu pazarı eğer gezi dönüşünüzde hediyelik birşeyler almak istiyorsanız Amsterdam gezilecek yerler listenize mutlaka eklemenizi öneririm.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here